Valmennus

Etelä-Karjalan Urheiluakatemiassa järjestetään valmennusta sekä yksilö- että joukkuelajeissa. Valmennus järjestetään yhteistyössä paikallisten seurojen kanssa. Seurojen osallisuudesta valmennukseen riippuu kulloinenkin lajivalikoima.

Valmennuksen yhteystiedot

Lappeenranta


Koripallo  Catz, Namika, Seals

Aubrey Conerly, aubreyconerly@gmail.com,  046 642 1108


Jalkapallo LAUTP

Jyri Puhakainen, jyri.puhakainen@lautp.net,  044 065 3947 


Jalkapallo PEPO

Janne Muhli,  jannemuhli91@gmail.com

Timo Valkeapää, timo.valkeapaa@pepofutis.net


Taitoluistelijat  Lappeenrannan taitoluistelijat

Marina Shirshova,  marina.chirchova@pp.inet.fi 


Uinti Lappeenrannan Uimarit

Sami Lauronen, sami.lauronen@lappeenrannanuimarit.fi,  040 027 5672


Telinevoimistelu Lappeenrannan voimistelijat

Taru Nikkinen, taru.nikkinen@lappeenrannanvoimistelijat.fi,  040 824 2621 


Yleisurheilu Lappeenrannan Urheilu-Miehet

valmennuspäällikkö Tommi Viskari,  tommi.viskari@lum.fi, 050 442 3535

lisäksi valmennuksesta vastaavat urheilijoiden henkilökohtaiset valmentajat

Jääpallo Veiterä

Tero Nieminen, valmennus.veitera@gmail.com, 050 320 45 39


Muodostelmaluistelu  Saimaan muodostelmaluistelijat

Sonja Tyrisevä, sonja.tyriseva@hotmail.com , 0400 397 236 


Pesäpallo Pesä Ysit

Yhteyshenkilö Ville Lantta, ville.lantta@elisanet.fi, 040 529 3011


Salibandy Saipa SB

Juho Laitinen, juho.laitinen@edu.lappeenranta.fi, 040 354 1610

Juho Meuronen, juho.meuronen@gmail.com, 050 570 1989


Jääkiekko Saipa

valmennuspäällikkö/U16 Sami Nikkinen, Sami Nikkinen sami.nikkinen@saipa.fi 050 569 0703 

U18 Simo Liukka, lokki30@hotmail.com, 0400 974 275 

U20 Jouko Viljakainen, jouko.viljakainen@saipa.fi

Fysiikka-aamut 2. aste Lappeenranta

Hanna Ropo, hanna.ropo@gmail.com, 050 599 63 78

Yläkoulujen yleisvalmennus

Sammonlahti yleisvalmennus

Samu  Suoraniemi, samu.suoraniemi@edu.lappeenranta.fi

Mikko Taipale, mikko.taipale@edu.lappeenranta.fi

Kesämäki yleisvalmennus

Markus Iitiä, markus.iitia@edu.lappeenranta.fi

Kimpinen yleisvalmennus

Mika  Suoraniemi, mika.suoraniemi@edu.lappeenranta.fi

Itä-Suomen koulun ja Lauritsalan koulun oppilaat ovat Kesämäen tai Kimpisen ryhmässä

Yksilölajien valmennukset vastaavat henkilökohtaiset valmentajat


Imatra


Jalkapallo IPS

Toni Rummukainen, toni.rummukainen@imatranpalloseura.fi, 044 3551283

Stanislav Yurgelevich, @stanislav.yurgelevich.fi, 0451396084


Jääkiekko Imatran Ketterä

Jari Lifländer, jari.liflander@ketterajuniorit.net, 040 771 5006 


Pesäpallo Imatran Pallo-Veikot
Ilkka Ylitalo, ilkka.m.ylitalo@gmail.com, 050 3099931


Salibandy Imatran Voima

Suvi-Tuuli Skyttä, suvi.skytta@urheiluseuraimatranvoima.fi, 050 358 4984 


Uinti Uinti Imatra

Mika Vanhatalo, mika.a.vanhatalo@gmail.com, 0400 570012


Vapaaottelu, bjj Imatran MMA

Mikko Suvanto, mikko.suvanto1@gmail.com, 040 832 0790 


Yleisurheilu Imatran Urheilijat

Lauri Asikainen, lauri.asikainen@pp1.inet.fi, 040 762 4259 


Tanssi Tanssistudio Jami

Sari Arokivi, sari.arokivi@tanssistudiojami.fi, 050 581 8937 

Leila Tikka, leila.tikka@tanssistudiojami.fi


Yleisvalmennus

Matti Mononen, mononen.matti@gmail.com


Muodostelmaluistelu Saimaan muodostelmaluistelijat

Sonja Tyrisevä, sonja.tyriseva@hotmail.com , 0400 397 236


Lentopallo Ruokolahden Raju

Riikka Lehmus, riikka.lehmus@gmail.com


Liikunnanopettajat urheilijakoulutus

Mansikkalan koulu 

Tommi Kotanen, tommi.kotanen@edu.imatra.fi

Kosken koulu, Itä-Suomen koulu

Marko Kostensalo, marko.kostensalo@edu.imatra.fi

Vuoksenniskan koulu

Eetu Louhivuori, eetu.louhivuori@edu.imatra.fi


Yksilölajien valmennuksesta vastaavat henkilökohtaiset valmentajat