Valmennus

Etelä-Karjalan Urheiluakatemiassa järjestetään valmennusta sekä yksilö- että joukkuelajeissa. Valmennus järjestetään yhteistyössä paikallisten seurojen kanssa. Seurojen osallisuudesta valmennukseen riippuu kulloinenkin lajivalikoima.

Valmennuksen yhteystiedot

Lappeenranta

Koripallo  Catz, Namika, Seals

Aubrey Conerly, aubreyconerly@gmail.com,  046 642 1108

Jalkapallo Fc Lapa

Markku Timonen,  manka@markkutimonen.net,  050 411 7680

Jalkapallo LAUTP

Jyri Puhakainen, jyri.puhakainen@lautp.net,  044 065 3947 
Jalkapallo PEPO

Janne Muhli,  jannemuhli91@gmail.com

Timo Valkeapää, timo.valkeapaa@pepofutis.net

Joukkuevoimistelu  Lappeerannan  naisvoimistelijat

Wilhelmiina Granqvist , wilhelmiina.g@hotmail.com

Taitoluistelijat  Lappeenrannan taitoluistelijat

Marina Shirshova,  marina.chirchova@pp.inet.fi 
Uinti Lappeenrannan Uimarit

Sami Lauronen, sami.lauronen@lappeenrannanuimarit.fi,  040 027 5672

Telinevoimistelu Lappeenrannan voimistelijat

Taru Nikkinen, taru.nikkinen@lappeenrannanvoimistelijat.fi,  040 824 2621 
Yleisurheilu Lappeenrannan Urheilu-Miehet

valmennuspäällikkö Tommi Viskari,  tommi.viskari@lum.fi, 050 442 3535

lisäksi valmennuksesta vastaa urheilijoiden henkilökohtaiset valmentajat

Muodostelmaluistelu  Saimaan muodostelmaluistelijat

Sonja Tyrisevä, sonja.tyriseva@hotmail.com , 0400 397 236 

Salibandy Saipa SB

Juho Laitinen, juho.laitinen@edu.lappeenranta.fi, 040 354 1610

Mikael de Anna, mikael.deanna@gmail.com, 040 708 5079 

Jääkiekko Saipa

valmennuspäällikkö/U16 Sami Nikkinen, Sami Nikkinen sami.nikkinen@saipa.fi 050 569 0703 

U18 Simo Liukka, lokki30@hotmail.com, 0400 974 275 

U20 Ville Hämäläinen, vilihamalainen@hotmail.com, 040 756 5983 


Sammonlahti yleisvalmennus

Samu  Suoraniemi, samu.suoraniemi@edu.lappeenranta.fi

Mikko Taipale, mikko.taipale@edu.lappeenranta.fi

Kesämäki yleisvalmennus

Markus Iitiä, markus.iitia@edu.lappeenranta.fi

Kimpinen yleisvalmennus

Mika  Suoraniemi, mika.suoraniemi@edu.lappeenranta.fi

Itä-Suomen koulun ja Lauritsalan koulun oppilaat ovat Kesämäen tai Kimpisen ryhmässä




Imatra

Jalkapallo IPS

Santeri Piirainen, santeri.piirainen@imatranpalloseura.fi, 040 761 3723 
Jääkiekko Imatran Ketterä

Jari Lifländer, jari.liflander@ketterajuniorit.net, 040 771 5006 

Pesäpallo Imatran Pallo-Veikot
Matti Mansikka , matti.mansikka@mm-coach.fi , 0400 756 054 

Salibandy Imatran Voima

Suvi-Tuuli Skyttä, suvi.skytta@urheiluseuraimatranvoima.fi, 050 358 4984 
Uinti Uinti Imatra

Jussi Miettinen, j.miettinen@pp3.inet.fi, 040 728 9466 

Vapaaottelu, bjj Imatran MMA

Mikko Suvanto, mikko.suvanto1@gmail.com, 040 832 0790 
Yleisurheilu Imatran Urheilijat

Lauri Asikainen, lauri.asikainen@pp1.inet.fi, 040 762 4259 
Tanssi Tanssistudio Jami

Sari Arokivi, sari.arokivi@tanssistudiojami.fi, 050 581 8937 

Leila Tikka, leila.tikka@tanssistudiojami.fi

Yleisvalmennus

Matti Mononen, mononen.matti@gmail.com

Liikunnanopettajat urheilijakoulutus

Mansikkalan koulu 

Tommi Kotanen, tommi.kotanen@edu.imatra.fi

Kosken koulu, Itä-Suomen koulu

Marko Kostensalo, marko.kostensalo@edu.imatra.fi

Vuoksenniskan koulu

Eetu Louhivuori, eetu.louhivuori@edu.imatra.fi