Oppilaitosten yhteystiedot

Perusaste

Kesämäen koulu
Rehtori Petri Huovila

petri.huovila@edu.lappeenranta.fi

040 7230 464

Liikunnanopettaja  Markus Iitiä, yläkoulun urheiluakatemia yleisvalmennus 

markus.iitia@edu.lappeenranta.fi

041 456 1191

Liikunnanopettaja Mervi Heikkinen

mervi.heikkinen@edu.lappeenranta.fi

050 357 0587

Liikunnanopettaja Mika Suoraniemi, yläkoulun urheiluakatemia yleisvalmennus 

mika.suoraniemi@edu.lappeenranta.fi


Kimpisen koulu
Rehtori Tomi Valkeapää

tomi.valkeapaa@edu.lappeenranta.fi

040 538 7665 

Liikunnanopettaja Jari Innanenjari.innanen@edu.lappeenranta.fi
Liikunnanopettaja Mika Suoraniemi, yläkoulun urheiluakatemia yleisvalmennus

mika.suoraniemi@edu.lappeenranta.fi

040 626 4074

Liikunnanopettaja Jussi Huhtalajussi.huhtala@edu.lappeenranta.fi
Liikunnanopettaja Tytti Innanentytti.innanen@edu.lappeenranta.fi
Liikunnanopettaja Ritva Turkiaritva.turkia@edu.lappeenranta.fi
Lauritsalan koulu
Rehtori Jukka Mielikäinen

jukka.mielikainen@edu.lappeenranta.fi

0400 753 489

Liikunnanopettaja Ville Aaproville.aapro@edu.lappeenranta.fi
Sammonlahden koulu
Rehtori Vesa Raasumaavesa.raasumaa@edu.lappeenranta.fi
Liikunnanopettaja Mikko Taipale, yläkoulun urheiluakatemia yleisvalmenus

mikko.taipale@edu.lappeenranta.fi

040 707 2344

Liikunnanopettaja Samu Suoraniemi, yläkoulun urheiluakatemian yleisvalmennus

samu.suoraniemi@edu.lappeenranta.fi

045 110 5904

Liikunnanopettaja Sari Puittinen

sari.puittinen@lappeenranta.fi

040 351 6475

Opinto-ohjaaja Juho Laitinen

juho.laitinen@lappeenranta.fi

040 354 1610

Taavetin koulu
Rehtori Pekka Hyvärinen

pekka.hyvarinen@luumaki.fi

040 546 2354

Liikunnanopettaja Tiina Pulkkinentiina.pulkkinen@luumaki.fi
Savitaipaleen koulu
Rehtori Petri Kyyrä

petri.kyyra@savitaipale.fi

040 631 4441

Liikunnanopettaja Teemu Lepistö

teemu.lepisto@savitaipale.fi

040 631 3372

Kosken koulu
Rehtori  Johanna Ovaska

johanna.ovaska@imatra.fi

020 617 5813

Liikunnanopettaja Marko Kostensalo (urheilijakoulutus)

marko.kostensalo@edu.imatra.fi


Mansikkalan koulu
Rehtori  Lasse Tiilikka

lasse.tiilikka@imatra.fi

020 617 5718

Liikunnanopettaja Tommi Kotanen (urheilijakoulutus)tommi.kotanen@edu.imatra.fi
Vuoksenniskan koulu
Rehtori Ville Laivamaa

ville.laivamaa@imatra.fi

020 617 5809

Liikunnanopettaja Eetu Louhivuori (urheilijakoulutus)eetu.louhivuori@edu.imatra.fi
Ruokolahden koulu
Rehtori Saila Heikkinen

saila.heikkinen@ruokolahti.fi

044 449 1240


Toinen aste

Kimpisen lukio
Rehtori Olli Mielonen

olli.mielonen@edu.lappeenranta.fi

0400 752 948

Opinto-ohjaaja Tuija Jaatinen

 tuija.jaatinen@edu.lappeenranta.fi

040 720 9118

Opinto-ohjaaja Satu Komi

satu.komi@edu.lappeenranta.fi

040 631 6444

Lyseon lukio
Rehtori Mika Luukkonen

mika.luukkonen@edu.lappeenranta.fi 

040 54 7615

Opinto-ohjaaja Helena Mielikäinen

helena.mielikainen@edu.lappeenranta.fi

040 729 1139

Opinto-ohjaaja Marjo Haapavuo

marjo.haapavuo@edu.lappeenranta.fi 

040 664 7930

Itä-Suomen koulun lukio
Opinto-ohjaaja Suvi Moilanen

suvi.moilanen@itasuomenkoulu.fi 

040 844 6024

Saimaan ammattiopisto SAMPO, Lappeenrannan ja Imatran toimipisteet
Opinto-ohjaaja Sanna Suviranta

sanna.suviranta@edusampo.fi

0400 798 262

Sporttimerkonomi lehtori

Silla Saalasti

silla.saalasti@edusampo.fi

040 350 2331

Imatran  Yhteislukio
Rehtori Mika Strömberg

mika.stromberg@imatra.fi

020 617 5709

Opinto-ohjaaja Kristiina Heikura

kristiina.heikura@edu.imatra.fi

020 617 5727

Savitaipaleen lukio
Rehtori Petri Kyyrä

petri.kyyra@savitaipale.fi

040 631 4441

Liikunnanopettaja Teemu Lepistö

teemu.lepisto@savitaipale.fi

040 631 3372

Taavetin lukio
Rehtori Pekka Hyvärinen

pekka.hyvarinen@luumaki.fi

040 546 2354

Liikunnanopettaja Tiina Pulkkinen

tiinaa.pulkkinen@luumaki.fi

040  775 8254

Parikkalan lukio
Opinto-ohjaaja Eija Taponen

eija.taponen@edu.parikkala.fi

040 354 9045

Rautjärven lukio
Opinto-ohjaaja Karita Canescarita.kanes@rautjarvi.fi