Aikataulu

ALUSTAVA AIKATAULU



Kouluviestikarnevaali perjantaina 18.9.2020 Imatralla, Ukonniemen yleisurheilukentällä



Suositellaan saapumaan hyvissä ajoin, vastaanotto parkkipaikalla ja ohjaus kilpailukansliaan


Tapahtuma alkaa klo 10.  Avajaismarssia kentälle ei järjestetä.

Calling         lähtö            sarja            

Sukkulaviesti nurmella 16x80 m, 8 tyttöä + 8 poikaa. Pojat juoksevat parittomat osuudet, tytöt parilliset eli poika aloittaa ja tyttö on ankkuri. Ei piikkareita/nappiksia.

10.10           10.20           2. aste/yläkoulu           erä 1                              

10.20           10.30           yläkoulu                            erä 2                                 

10.30           10.40           5-6 lk                                 erä 1                                  

10.40           10.50           5-6 lk                                 erä 2                                  

10.50           11.00           5-6 lk                                 erä 3                                  

11.00           11.10           1-4 lk                                 erä 1                                  

11.10           11.20           1-4 lk                                 erä 2                                  

11.20           11.30           Erityisryhmät 4 x 80 m

Ruotsalaisviesti radalla 400m + 300m + 200m + 100m. 1. osuuden lähtöpaikka takasuoran lopusta, lähtö kaariviivalta, käytetään viestikapulaa.

11.35           11.45           yläkoulu+2 aste tytöt                                               

11.45           11.55           yläkoulu+ 2 aste pojat                                              

11.55           12.05           5-6 lk tytöt                                                                  

12.05           12.15           5-6 lk pojat                                                                  

12.15           12.25           1-4 lk tytöt                                                                  

12.25           12.35           1-4 lk pojat                                                                  

12.45           Palkintojen jako. Sarjojen kolme parasta palkitaan.

13.15           Päätös