Aikataulu

ALUSTAVA AIKATAULU


Kouluviestikarnevaali perjantaina 18.9.2020 Imatralla, Ukonniemen yleisurheilukentällä


Suositellaan saapumaan hyvissä ajoin, vastaanotto parkkipaikalla ja ohjaus kilpailukansliaan


Calling         lähtö            sarja            

Sukkulaviesti nurmella 16x80 m, 8 tyttöä + 8 poikaa. Pojat juoksevat parittomat osuudet, tytöt parilliset eli poika aloittaa ja tyttö on ankkuri. Ei piikkareita/nappiksia.

10.10           10.20           2. aste/yläkoulu           erä 1                              

10.20           10.30           yläkoulu                            erä 2                                 

10.30           10.40           5-6 lk                                 erä 1                                  

10.40           10.50           5-6 lk                                 erä 2                                  

10.50           11.00           5-6 lk                                 erä 3                                  

11.00           11.10           1-4 lk                                 erä 1                                  

11.10           11.20           1-4 lk                                 erä 2                                  

11.20           11.30           Erityisryhmät 4 x 80 m

Ruotsalaisviesti radalla 400m + 300m + 200m + 100m. 1. osuuden lähtöpaikka takasuoran lopusta, lähtö kaariviivalta, käytetään viestikapulaa.

11.35           11.45           yläkoulu+2 aste tytöt                                               

11.45           11.55           yläkoulu+ 2 aste pojat                                              

11.55           12.05           5-6 lk tytöt                                                                  

12.05           12.15           5-6 lk pojat                                                                  

12.15           12.25           1-4 lk tytöt                                                                  

12.25           12.35           1-4 lk pojat                                                                  

12.45           Palkintojen jako. Sarjojen kolme parasta palkitaan.

13.15           Päätös




* Klo 10.20 lähdön joukkueet eivät osallistu avajaismarssiin vaan menevät suoraan callingiin.