Aikataulu

AIKATAULU

Kouluviestikarnevaali 14.9.2018 Lappeenrannassa, Kimpisen kentällä

Suositellaan saapumaan hyvissä ajoin, vastaanotto parkkipaikalla ja ohjaus kansliaan

klo 9.15 joukkueiden järjestäytyminen marssia varten stadionin ulkopuolelle. Huom! 2. asteen sukkulaviestiin osallistuvat joukkueet suoraan callingiin.

klo 9.30 avajaiset: Marssi kentälle, Oppilaan puhe, Karjalaisten laulu

 

calling lähtö

klo       klo laji sarja joukkueet nro

9.40     10.00 16 x 80 m sukkula 2. aste

9.50     10.10 16 x 80 m sukkula yläkoulu

10.05   10.20 16 x 80 m sukkula 5-6 lk

10.15   10.30 16 x 80 m sukkula 5-6 lk

10.25   10.40 16 x 80 m sukkula 1-4 lk

10.35   10.50 16 x 80 m sukkula 1-4 lk

 

11.00   11.15 800, 600, 400, 200 m yläkoulu + 2. aste tytöt 1-10

11.15   11.30 800, 600, 400, 200 m yläkoulu + 2. aste pojat 11-22

11.30   11.45 800, 600, 400, 200 m 5-6 lk tytöt 23-37

11.45   12.00 800, 600, 400, 200 m 5-6 lk pojat 38-51

12.00   12.15 800, 600, 400, 200 m 1-4 lk tytöt 52-60

12.15   12.30 800, 600, 400, 200 m 1-4 lk pojat 61-69

12.50   Palkintojen jako. Sarjojen kolme parasta palkitaan.

13.30   Päätös